Vítejte na stránkách OblibeneKnihy.cz, náš eshop stále vylepšujeme a již brzy Vám nabídneme možnost platit KARTOU ONLINE :)

Příběh templářů 2.

Kód: 0175739
369 Kč –12 %
Příběh templářů 2.
369 Kč –12 % 325 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Templářská moc a bohatství se staly trnem v oku světským vladařům. Templáři byli stejně prospěšní jako nenávidění. Jejich mnišská kutna skrývala v jedné ruce meč a v druhé plný měšec. Během dvousetleté existence prošli cestu od ochrany poutníků k ochraně peněz bohatých poutníků. A pak během jednoho dne, v pátek 13. října 1307, se vše zhroutilo na popud francouzského krále Filipa IV.

Jak se mohlo stát, že tak mocná a bohatá nadnárodní armáda rytířů se vzdala bez boje? Tušil poslední velmistr Jakub z Molay, co se chystá? Co je pravdy na templářských legendách? Jsou rosikruciáni a svobodní zednáři dědici templářských tajemství?

Pokračování prvního dílu Příběhu templářů na tyto a další otázky hledá odpovědi. Mimo jiné ukazuje souvislost templářů a světských rytířských řádů, například dodnes existujícího Řádu zlatého rouna. Kniha mapuje poslední roky existence řádu a vliv templářů na následnou historii našeho kontinentu. Výpravná publikace přináší nové souvislosti a původní fotografie mnohdy neznámých míst.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura faktu
Hmotnost: 0.64 kg
Autor: Bohumil Vurm; Zuzana Foffová
Datum dotisku: 05/2015
Datum vydání: 11/2014
Druh: Kniha
Jazyk: CZE
Značka: Edice České televize
Vazba: Pevná s přebalem matná
ISBN: 978-80-7404-138-9
Počet stran: 192
Výška: 246,0
Šířka: 177,0
Tloušťka: 18,0
Formát: hmot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: