Báječný a hořký rok 1968

Kód: 0483726
499 Kč –14 %
Báječný a hořký rok 1968
499 Kč –14 % 425 Kč
Skladem na e-shopu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rok 1968 bývá považován za jeden z nejtragičtějších v naší novodobé historii. Zároveň však patří k těm nejúžasnějším. Tento zajímavý rozpor zaujal spisovatele Pavla Hénika, mimo jiné autora bestselleru Václav Neckář – Šíleně veselý princ.

Autor v knize nahlíží na rok 1968 právě touto zdvojenou optikou a provádí čtenáře po cestě naděje a radosti, ale také zklamání a bezmoci. Vychází při tom z dobových časopisů a novin, kterých nashromáždil několik stovek, a netradičním reportážním způsobem mapuje důležitá témata, která hýbala tehdejší společností. Současně rozmlouval s deseti osobnostmi, které v roce 1968 žily svůj sen o svobodnější společnosti. V knize najdete například rozhovor s Jitkou Zelenohorskou, Milenou Duchkovou – Neveklovskou, Jaromírem Kallistou nebo Karlem Steigerwaldem.

Výsledkem je unikátní výpravná publikace, doplněná skeny dobových článků a fotografií, které čtenáři dávají pocit, jako by cestoval v čase. Pamětníkům kniha rozčeří vzpomínky, mladším ročníkům přiblíží v netušeném světle dobu vzdálenou skoro šedesát let, přesto v mnohém velmi podobnou té naší.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dějiny států
Hmotnost: 1.01 kg
EAN: 9788027760633
Autor: Pavel Hénik
Datum vydání: 10/2025
Jazyk: CZE
Značka: Pangea
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
ISBN: 978-80-277-6063-3
Počet stran: 0
POCKSBAL: 0

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola