Darwin

Kód: 0433066
299 Kč –14 %
Darwin
299 Kč –14 % 255 Kč
Skladem
2. O původu druhů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdy  Charles  Darwin  vyvinul  svou  teorii  o  původu  druhů?  Existují  názory,  že  pevné  základy  evoluční  teorie  položil  během  pětileté  plavby kolem světa. Jiní se naopak domnívají, že se z expedice vrátil, aniž o těchto věcech vůbec přemýšlel, a k rozvinutí evoluční teorie ho přivedl až letitý výzkum rozsáhlé sbírky v jeho domě v Downu. Pravděpodobnější však je, že to byl celý jeho život a zkušenosti nabyté nejen  během  plavby  kolem  světa,  které  mu  umožnily  zpochybnit  do té doby „nevyvratitelné“ společenské představy a vyvolat jednu z nejdůležitějších vědeckých revolucí všech dob...

Obraz života Charlese Darwina, o němž tento komiks vypráví, vychází ze zápisků samotného Darwina a jeho blízkých, avšak přesto zůstává vizí autora těchto řádků. Čtenář se zde může seznámit s některými fakty o plavbě lodi Beagle, na které mladý Charles cestoval kolem světa, a o životě vědce až do vydání jeho stěžejního díla O původu druhů. Další informace naleznete ve výběrové bibliografii na konci komiksu. Nepřehlédněte ani první díl komiksu.

Kdyby nebylo objevitelů, mapy světa by dnes vypadaly úplně jinak. Ale co o těchto mužích a ženách, kteří předešli svou dobu, vlastně víme? Popravdě řečeno si toho historie zapamatovala jen málo. S řadou EXPLORA se stanete členy výprav těchto fascinujících osobností, které byly odhodlané překonat všechny myslitelné překážky s jediným cílem: splnit si své sny… a vlastně i ty naše!

Doplňkové parametry

Kategorie: Komiks
Hmotnost: 0.55 kg
Autor: Christian Clot; Fabio Bono
Datum vydání: 10/2023
Druh: Kniha
Edice: Explora
Jazyk: CZE
Značka: Lingea
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
ISBN: 978-80-7508-924-3
Počet stran: 56
Výška: 309,0
Šířka: 221,0
Tloušťka: 10,0
Formát: hmot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: