Hrady

Kód: 0356435
249 Kč –14 %
Hrady
249 Kč –14 % 212 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malá knížka pro všechny zvídavé děti je plná zajímavostí o hradech a jejich obyvatelích. Najdete v ní překvapující skutečnosti, fakta i nádherné obrázky. Objevte s dětmi poutavý svět středověkých hradů a jejich obyvatel!

Dozvíte se, jak se hrady stavěly, co vše je chránilo před dobytím, jaké zbraně a obranné nebo útočné strategie se používaly. Uděláte si jasnější představu o tom, jak šlechta a poddaní za feudalismu žili, co si oblékali a na čem si pochutnávali. Nechybí samozřejmě zábava, rytířské turnaje, hradní slavnosti, hudebníci a dvorní šašci.

Kniha obsahuje také náhledy několika skutečných evropských hradů. Mnohé sehrály zásadní roli při bojích o nástupnictví na trůn, během válek o území a náboženskou vládu, ale i při rolnických vzpourách. S knížkou si děti barvitě představí, jak se ve středověku na hradech i v podhradí žilo a jak rozdílný životní styl máme dnes.

Slovníček na konci knížky nabízí vysvětlení některých užitečných výrazů, které se se vám při čtení o středověkých hradech mohou hodit. Například: co je to halapartna, katapult, stolník nebo varkoč?

Doplňkové parametry

Kategorie: Encyklopedie
Hmotnost: 0.26 kg
Datum vydání: 04/2021
Druh: Kniha
Edice: Objevuj!
Jazyk: CZE
Značka: Lingea
Vazba: Polotuhá flexo
ISBN: 978-80-7508-689-1
Počet stran: 64
Výška: 239,0
Šířka: 189,0
Tloušťka: 35,0
Formát: hmot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: