Irsko

Kód: 0321408
790 Kč –14 %
Irsko
790 Kč –14 % 672 Kč
Skladem
Úžasné fotografie Zajímavé souvislosti Podrobné mapy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Irsko si v průběhu let vydobylo v zahraničí pověst země, která je zelená a plná pohostinných lidí, žijících v klidném tempu a majících za všech okolností schopnost bavit se. Pověst Irů jako národa milujícího zábavu a různé slavnosti potvrzuje kalendář nabitý uměleckými a hudebními festivaly. Návštěvníci zde objeví okouzlující „koktejl“ skrytých jezer a starobylých měst, pohřebních komor a starodávných kamenných křížů, kulatých věží a ruin hradů, ale i posvátných studní a vysokých vodopádů. Místními hrdiny jsou dostihoví koně.

Irsko je malá země, ale stejně jako pinta černého piva typu stout by mělo být „vychutnáváno“ pomalu. Hrabství Kerry láká krásnými údolími, která jsou plná divokých fuchsií a vonných orchidejí. Na kouzelné vyhlídkové trase Ring of Kerry okouzlují návštěvníky panoramatické výhledy na pobřeží a hory, bujná vegetace i dlouhé písečné pláže. V hrabství Killarney jsou na turisty připraveni vozkové se svými kočáry a figurky skřítků leprikonů. Řeky jsou plné lososů – jako třeba Corrib ve městě Galway anebo Blackwater protékající hrabstvími Armagh a Tyrone. Krásná jsou i lesknoucí se jezera v hrabství Fermanagh. Dublin představuje pestrou směsici tradičních hospod, barů, georgiánské architektury, elegantních obchodů a barvité kulturní scény, což z něj v současnosti činí jednu z nejoblíbenějších destinací Evropy. Kdysi bylo Severní Irsko proslulé zejména terorismem; dnes je stále častěji považováno za skvělé místo k návštěvě pro všechny milovníky pobytu v přírodě. Belfast svou architekturou připomíná severoanglická města plná parků a prezentuje se jako místo zrodu legendární lodi Titanic.

Irsko je také již dlouho zemí zaslíbenou pro milovníky všech outdoorových aktivit. Dříve přitahovalo zejména hráče golfu a rybáře, dnes však láká i příznivce pěší turistiky, cyklisty a zejména surfaře. Užijí si zde i příznivci dobrého pití; napodobenina irské hospody dobyla svět a irskou whisky asi netřeba představovat.

Náš průvodce se věnuje Irsku podrobně. V úvodu najdete Top zajímavosti, náš výběr nejlepších aktivit a historii ostrova. Další kapitoly se věnují jednotlivým oblastem a městům, obsahují mapy: Irsko, Dublin, Okolí Dublinu, DART a příměstská železnice, Výlety z Dublinu, Jihovýchod, Cork, Okolí Corku, Jihozápad, Okolí Killarney, Limerick, Oblast řeky Shannon, Galway, Západ, Vnitrozemí Irska, Severozápad, Severní Irsko, Derry, Belfast, Velký Belfast. To vše doplňují barevné ilustrace, které přímo lákají vypravit se na cestu a vidět vše na vlastní oči.

Doplňkové parametry

Kategorie: Průvodce Evropa
Hmotnost: 0.74 kg
Datum vydání: 12/2019
Druh: Mapa knižní
Jazyk: CZE
Značka: Lingea
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
ISBN: 978-80-7508-481-1
Počet stran: 352
Výška: 232,0
Šířka: 160,0
Tloušťka: 21,0
Formát: hmot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: