Jazyky domorodé Ameriky

Kód: 0433432
790 Kč –10 %
Jazyky domorodé Ameriky
790 Kč –10 % 711 Kč
Skladem
Historie a současnost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podívejte se na svět původních obyvatel Ameriky novýma očima. Představujeme vám fascinující cestu do světa původních obyvatel Ameriky, která nám přiblíží nejen Siouxy, Apače, mayské pyramidy či Machu Picchu. Naše publikace dokládá, že původní obyvatelé Ameriky jsou mnohem rozmanitější a zajímavější, než jsme si kdy mysleli.

Opravdu však víme, kdo to jsou indiáni? Většina z nás je zná pouze zprostředkovaně přes dobrodružné příběhy, ezoterické fantazie a medializované střípky malebných prvků jejich kultur. Ve Spojených státech žije 240 indiánských kmenů s 2 miliony příslušníků, v celé Americe najdeme více než 2 000 etnik. Každé z těchto etnik má svou jedinečnou etnickou a kulturní identitu, hluboké duchovní tradice a bohaté umělecké dědictví – včetně svého vlastního jazyka. A právě tyto jazyky patří mezi nejohroženější na celém světě.

Publikace Ondřeje Pivody představuje jazyky domorodé Ameriky přehledně a čtivou formou. Autor vystudoval etnologii a lingvistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Zaměřuje se na výzkum ohrožených jazyků, šamanismu a souvisejících jevů, dále na antropolingvistiku, srovnávací mytologii a etnozoologii. Věnuje se také popularizaci lingvistiky, ohrožených jazyků a domorodých kultur nebo autorské literární tvorbě.

Připojte se k nám na této vzrušující cestě objevování jazyků a kultur domorodých Američanů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cizí jazyky
Hmotnost: 1.18 kg
Autor: Ondřej Pivoda
Datum vydání: 10/2023
Druh: Kniha
Jazyk: CZE
Značka: Lingea
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
ISBN: 978-80-7508-931-1
Počet stran: 448
Výška: 240,0
Šířka: 175,0
Tloušťka: 25,0
Formát: hmot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: