Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy

Kód: 0119120
339 Kč –14 %
Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy
339 Kč –14 % 289 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha statí českých a cizích autorů je věnována jednomu z reprezentativních spisovatelů moderní české literatury, jehož dílo je vlivnou součástí nyní znovu doceňované kultury druhé poloviny 19. století a přelomu 19. a 20. století:

Zeyer byl nejprve vnímán jako netradiční, dokonce exotický autor, pak jako důsledný naplňovatel programu své skupiny a posléze i jako spolutvůrce symbolistických, dekadentních a novoromantických tendencí následujících skupin. Začlenil se do romantické linie a inicioval umělecké a intelektuální proudy 20. a 21. století.

Kniha představuje rozsáhlý soubor k výkladu Zeyerova díla a osobnosti; mezi zpracovanými tématy jsou příspěvky k analýze základních titulů své doby jako Jan Maria Plojhar, Dům U Tonoucí hvězdy, Vyšehrad, Tři legendy o kruci?xu nebo Radúz a Mahulena, poznání autorovy osobnosti, jejíž neopakovatelnost vyjadřuje významná korespondence i životní osudy, česká témata v Zeyerově díle a jeho rozsáhlé inspirace cizími literaturami i kulturami, Zeyerova dobová působnost v českém prostředí a peripetie jeho kultu, ediční problematika, pronikání Zeyerova díla do jiných druhů umění, Zeyerův otevřený vztah k dobovým duchovním proudům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Faktografické biografie
Hmotnost: 0.6 kg
Autor: Jiří Kudrnáč; Luisa Nováková
Datum vydání: 08/2011
Druh: Kniha
Jazyk: CZE
Značka: HOST
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
ISBN: 978-80-7294-346-3
Počet stran: 480
Výška: 210,0
Šířka: 115,0
Tloušťka: 25,0
Formát: hmot
POCKSBAL: 10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: