Korespondence V+W

Kód: 483888
999 Kč –10 %
Korespondence V+W
999 Kč –10 % 899 Kč
Poslední kus

Poznejte Voskovce a Wericha jejich vlastními slovy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvojice nerozlučných klaunů, která směla spolu na jevišti pobýt pouhých dvanáct let. Přišla válka, po ní změna režimu a jejich neutuchající přátelství bylo odkázáno na dalších více než třicet let jen na občasný telefonát a psaní dopisů. Dopisů plných upřímnosti, bez příkras, bez snahy se zalíbit. Pracovní plány, rodinné strasti, politická situace na obou stranách Atlantiku. To vše v 560 dopisech.

Poznejte Voskovce a Wericha jejich vlastními slovy.

Čtou Norbert Lichý, Václav Knop a Daniela Kolářová

Jeden z největších projektů historie audioknih. Více než třicet let 20. století v dopisech dvou kamarádů na život a na smrt. Dva legendární klauni prožívají přes oceán všechny své pracovní úspěchy i nezdary a osobní tragédie. Nechybí ani přesný popis boje se státní mocí na obou stranách Atlantiku. Voskovec je po příjezdu do USA zatčen a několik měsíců vězněn a vyšetřován v době amerického boje proti komunismu. Werich pro změnu bojuje s komunistickým režimem, který mu podle zakazuje dělat svou profesi. Jeho otevřené dopisy na tehdejší Ministerstva kultury či vnitra jsou součástí nahrávky.

Celou korespondencí se jako neviditelná nit táhne snaha potkat se, hrát spolu divadlo nebo točit film. Několikrát je taková situace už velmi blízko. Své plány s nimi mělo hned několik slovutných režisérů – Jasný, Kadár i Miloš Forman. Bohužel, nikdy ke vzájemné spolupráci už nedošlo.

S přibývajícím čase se v dopisech téma spolupráce mění téma nemoci a stáří. A končí téměř antickou tragédií, kdy během několika měsíců zemře Werichova žena Zdenka, dcera Jana, a nakonec i sám Jan Werich. Celá nahrávka je zakončena dojemným vyznáním Jiřího Voskovce Můj kamarád Jan Werich.

Audiokniha vznikala postupně po dobu téměř čtyř let. Rolí Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Zdenky Werichové se fantastickým způsobem ujali Norbert Lichý, Václav Knop a Daniela Kolářová.

Hudbou na motivy skladeb Jaroslava Ježka doplnil Raven.

Autorkou obalu je výtvarnice Petra Dufková, jejíž tvorbu můžete znát z vizuálů nadnárodních firem Cartier, Swarovski, Yves Rocher aj. Britské prestižní vydavatelství Laurence King Publishing ji zařadilo mezi 20 nejvýznamnějších ilustrátorů světa.

Doplňkové parametry

Kategorie: Audiokniha na CD
Druh: Audio CD
Rozměry: 132 x 134 x 18
Datum vydání: 10/2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: