Pražská Pallas a moravská Hellas 1902

Kód: 0404038
549 Kč –15 %
Pražská Pallas a moravská Hellas 1902
549 Kč –15 % 467 Kč
Skladem
Auguste Rodin v Praze a na Moravě

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1902 navštívil Prahu a Moravu francouzský sochař Auguste Rodin. Tato cesta, spojená s jeho tehdy největší zahraniční výstavou, byla důležitá nejen pro sochaře samotného, ale zanechala nesmazatelné stopy i v místě návštěvy. Byla zásadní pro tehdejší generaci malířů a zejména sochařů, kterým pomohla ujasnit si cestu k modernímu výtvarnému směřování, a předznamenala také budoucí orientaci naší výtvarné scény na francouzské umění. Z toho, co tehdejší umělecká a společenská elita považovala za důležité této významné návštěvě ukázat, lze navíc usuzovat mnohé o prioritách a charakteru české společnosti na počátku 20. století.

Publikace se poprvé systematicky věnuje doprovodnému programu, který byl pro Rodina připraven. Na základě nového studia archivních pramenů (časopisů, korespondence, osobních archivů aj.) se snaží rovněž zmapovat důvody, proč přijel Auguste Rodin na Moravské Slovácko, kde navštívil Výstavu slovenských a moravských výtvarných umělců v Hodoníně a kde u příležitosti jeho návštěvy proběhla téměř „celoslovácká“ slavnost.

Publikace doprovázející stejnojmenný putovní výstavní projekt (2022–2024) vznikla ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy, Moravským zemským muzeem v Brně a Galerií výtvarného umění v Hodoníně.

Vydavatel: Galerie a nakladatelství Stará pošta

Doplňkové parametry

Kategorie: Populárně naučná pro dospělé
Hmotnost: 0.74 kg
Autor: Helena Musilová
Datum vydání: 01/2023
Druh: Kniha
Jazyk: CZE
Značka: B/P
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
ISBN: 978-80-7485-268-8
Počet stran: 224
Výška: 248,0
Šířka: 185,0
Tloušťka: 28,0
Formát: hmot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: