Racionální Bible Genesis

Kód: 0423057
498 Kč –14 %
Racionální Bible Genesis
498 Kč –14 % 424 Kč
Skladem
Bůh, Stvoření dvěta, Zkáza

Detailní informace

Detailní popis produktu

První kniha Bible představuje morálního Boha všech lidí (v mýtickém světě kmenových bohů něco nepředstavitelného), a vysvětluje rozdíl mezi dobrem a zlem, neboť Bůh stvořil svobodného člověka k transcendentálnímu účelu („buďte svatí, jako já jsem svatý”) a pověřil jej jedinečnou roli v zápase s ideologickými (pohanskými) silami rozkladu. Tento svět je zázračný dar lidstvu a člověk je jeho hospodářem. Svět bez lidí by neměl smysl.

Neviditelný a netělesný Hospodin dokazuje, že materiální realita není jediná a že život je nekonečně víc. Spravedlivý Bůh znamená, že pravda a spravedlnost zvítězí, byť ne vždy na tomto světě. Nad-přirozený Bůh se nachází za světem, jenž stvořil, což je poznání, jež zlikvidovalo dřívější božstva přírody a kulty, které se dnes se ztrátou víry vracejí. Bůh je milující a zároveň žádá, aby byl milován. Před Biblí lidstvo neznalo hodnotu „člověka stvořeného k obrazu Božímu” ani otce na nebesích, jehož děti jsou bratry a sestrami. Toto poznání změnilo svět.

Dennis Prager ve svých komentářích vysvětluje podivuhodnou shodu knihy Genesis s vědeckými poznatky o vzniku světa a ukazuje, jak se v západní společnosti v důsledku klesajícího významu biblického učení o přirozenosti člověka a Božím řádu rodí toxické ideologie pomýlených konstruktérů světa, kteří popírají zdravý rozum, protože podlehli příslibu hada z rajské zahrady: „budete jako bohové znát dobro a zlo”.

Doplňkové parametry

Kategorie: Křesťanství
Hmotnost: 0.71 kg
Autor: Dennis Prager
Datum vydání: 10/2023
Druh: Kniha
Edice: edice prameny
Jazyk: CZE
Značka: LEDA
ISBN: 978-80-7335-859-4
Výška: 238,0
Šířka: 160,0
Tloušťka: 33,0
Formát: hmot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: