Racionální Bible Genesis

Kód: 0423057
498 Kč –14 %
Racionální Bible Genesis
498 Kč –14 % 424 Kč
Připravovaná novinka
Položka byla vyprodána…
Bůh, Stvoření dvěta, Zkáza

Detailní informace

Detailní popis produktu

První kniha Bible představuje morálního Boha všech lidí (v mýtickém světě kmenových bohů něco nepředstavitelného), a vysvětluje rozdíl mezi dobrem a zlem, neboť Bůh stvořil svobodného člověka k transcendentálnímu účelu („buďte svatí, jako já jsem svatý”) a pověřil jej jedinečnou roli v zápase s ideologickými (pohanskými) silami rozkladu. Tento svět je zázračný dar lidstvu a člověk je jeho hospodářem. Svět bez lidí by neměl smysl.

Neviditelný a netělesný Hospodin dokazuje, že materiální realita není jediná a že život je nekonečně víc. Spravedlivý Bůh znamená, že pravda a spravedlnost zvítězí, byť ne vždy na tomto světě. Nad-přirozený Bůh se nachází za světem, jenž stvořil, což je poznání, jež zlikvidovalo dřívější božstva přírody a kulty, které se dnes se ztrátou víry vracejí. Bůh je milující a zároveň žádá, aby byl milován. Před Biblí lidstvo neznalo hodnotu „člověka stvořeného k obrazu Božímu” ani otce na nebesích, jehož děti jsou bratry a sestrami. Toto poznání změnilo svět.

Dennis Prager ve svých komentářích vysvětluje podivuhodnou shodu knihy Genesis s vědeckými poznatky o vzniku světa a ukazuje, jak se v západní společnosti v důsledku klesajícího významu biblického učení o přirozenosti člověka a Božím řádu rodí toxické ideologie pomýlených konstruktérů světa, kteří popírají zdravý rozum, protože podlehli příslibu hada z rajské zahrady: „budete jako bohové znát dobro a zlo”.

Doplňkové parametry

Kategorie: Křesťanství
Autor: Dennis Prager
Datum vydání: 10/2023
Druh: Kniha
Edice: edice prameny
Jazyk: CZE
Značka: LEDA
ISBN: 978-80-7335-859-4
Výška: 0,0
Šířka: 0,0
Tloušťka: 0,0
Formát: hmot
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: